Nowy aparat RTG dla radzymińskiego szpitala

1 z 20 nowych mobilnych aparatów RTG, trafiły do szpitala Centrum Medycznego im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Radzyminie. To kolejny zakup w ramach realizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego projektu unijnego o wartości 360 mln zł. 

Dzięki wsparciu, lekarze z oddziału chorób wewnętrznych mają do dyspozycji nowoczesny aparat RTG marki Samsung model GM 85. To kompaktowe, nowoczesne oraz lekkie urządzenie. Jego atutem z pewnością jest niewielki rozmiar. Personel medyczny bez problemu będzie mógł go przetransportowywać w windzie oraz przemieszczać się z nim przez wąskie korytarze do sal chorych. Sprzęt ma wytrzymałą baterię. Pełne ładowanie aparatu RTG trwa tylko 4 godziny i wystarcza na cały dzień pracy urządzenia. Sprzęt wykonuje doskonałej jakości obrazy i posiada regulację dostosowującą promieniowanie do wieku pacjenta. Sprzęt posiada funkcję Remote View, dzięki której lekarze mogą mieć na bieżąco dostęp do obrazu za pośrednictwem Internetu.
Projekt „Zakup niezbędnego sprzętu oraz adaptacja pomieszczeń w związku z pojawieniem się koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie województwa mazowieckiego” jest realizowany przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Całkowita wartość projektu wynosi 360 mln zł, z tego 314,9 mln zł pochodzi z funduszy europejskich z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014–2020. Mazowsze jako pierwsze województwo w kraju uruchomiło środki unijne na ten cel.