Ząbki: Wielka Gala Kickboxingu w Ząbkach

27 września 2014 w hali sportowej Gimnazjum Nr 2 w Ząbkach odbyła się wyjątkowa Gala Sportów Walki pod nazwą „Ząbki...

27 września 2014 w hali sportowej Gimnazjum Nr 2 w Ząbkach odbyła się wyjątkowa Gala Sportów Walki pod nazwą „Ząbki Fight Nights 2014”. W ringu zmierzyli się najlepsi zawodnicy kickboxingu w naszym kraju. W dniu imprezy od godz. 18.00 przed wejściem głównym podziwiać można było kultowe motocykle marki „Harley Dawidson”, które prezentował „Travellers Poland” . Ustawiony został także namiot z telebimem, w którym „na żywo „ transmitowane były walki.
Imprezę poprowadził Bogdan Saternus- dziennikarz sportowy TVP, a w składzie sędziowskim znaleźli się sędziowie: główny – Krzysztof Żychliński oraz Sławomir Półtorak, Beata Sękowska, Zygmunt Różalski, Dariusz Matusik.
W pojedynkach wieczoru wystąpili Mistrzowie Świata Kickboxingu Dorota Godzina i Kamil Ruta oraz Łukasz Wichowski w walce o pas międzynarodowego Mistrza Polski.
Podczas wieczoru odbyło się sześć walk, w tym trzy najważniejsze: starcie Kamila Ruty ( Wicher Kobyłka) – Przemysława Żak (X Fight). Kamil wygrał w I rundzie, a Dorota Godzina (Grupa DSF Kickboxing Team) walczyła z Kamilą Hermanowską (56 kg) z klubu KS Nadstal w formule Kickboxing K-1 rules o Puchar Burmistrza Ząbek. Walka zakończyła się jednogłośnym zwycięstwem Doroty Godziny- obecnie Dorota przygotowuje się do kolejnych walk w formułach: Full contact oraz K-1 rules. Walką wieczoru był pojedynek o tytuł zawodowy młodzieżowego Mistrza Polski w formule contact kat. 81 kg. Do walki stanęli Tomas Neupauer ze Słowacji oraz Łukasz Wichanowski X Fight Piaseczno, zawodnik „Grupy DSF Kickboxing Team”. Runda trzecia zakończyła się przed czasem, Tomas Neupauer. Łukasz Wichowski zdobył pas Mistrzowski. Za sportowe przygotowanie zawodników z Grupy DSF Kickboxing Team odpowiada pierwszy Polski Mistrz Świata w kickboxingu – Piotr Siegoczyński.
W trakcie Gali licytowane były koszulki i rękawice byłych mistrzów, aby pomóc choremu Patrykowi mieszkańcowi Ząbek. Zebrane pieniądze trafiły bezpośrednio do rąk rodziców Patryka i przeznaczone zostaną na jego rehabilitację. Zlicytowano koszulki Marcina „Różala” Różalskiego, Karoliny Kowalkiewicz, Przemka Salety oraz rękawice Damiana Omielańczyka. Pan Sławomir Duba Prezes Grupy DSF już nie jednokrotnie dał się poznać jako Sponsor Serca. W Ząbkach, gdzie mieszka, w świetlicach środowiskowych wcielił się w rolę świętego Mikołaja wręczając z burmistrzem miasta Robertem Perkowskim zgromadzonym dzieciom bilety na widowisko „Piotruś Pan On Ice”. Latem tego roku ufundował również dwa rowery i bony do perfumerii dla dzieci.
Sponsorem Głównym i organizatorem imprezy była: Grupa DSF Serwis Profesjonalny, zaś współorganizatorem Miasto Ząbki.
Sponsorami oficjalnymi byli: Firma Budimpol – Robert Kosowski, JK REAL- Janusz Krajewski, Wypożyczalnia Gastro Magic – Piotr Wieczorek, Restauracja San Marino- Bartosz Naszkowski, Drukarnia Benedysiuk – Sebastian Benedysiuk, Machowicz Budownictwo- Bożena i Marek Machowicz.
Partnerem sprzętowym była firma Sport Masters, a patronat nad Galą objął Polski Związek Kickboxingu.
Była to pierwsza tak profesjonalnie przygotowana Galia Sportów Walki w Ząbkach. Jej powodzenie i tłumnie przybyła publiczność wskazują na to, że pewnie spotkamy się za rok.
Joanna Wysocka
fot. Bogdan Śladowski

Wyniki gali Ząbki Fight Night !!!

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas Międzynarodowego Młodzieżowego Mistrza Polski PZKB Full Contact:
81 kg: Łukasz Wichowski (X fight – DSF Kickboxing Team) pokonał Tomasza Neupauera (Słowacja) przez KO w trzeciej rundzie.

Pojedynek o Puchar Burmistrza Ząbek K-1:
57 kg: Dorota Godzina (X Fight – DSF Kickboxing Team) pokonała Kamilę Hermanowską (KS Nadstal) przez decyzję.

Pojedynek o Puchar Mazowsza K-1: 
81 kg: Kamil Ruta (Wicher Kobyłka) pokonał Przemysława Żaka (X-Fight Piaseczno) przez KO w pierwszej rundzie.

Full Contact:
60 kg: Marcin Nasiadko (X Fight – DSF Kickboxing Team) pokonał Mateusa Bazgera (Słowacja) przez decyzję.

81 kg: Mateusz Żukowski (Terlik Team Mikołajki) pokonał Mariusza Niziołka (X Fight – DSF Kickboxing Team) przez decyzję.

K-1:
60 kg: Patryk Kuryłek (Wicher Kobyłka) pokonał Mateusza Pietruchę (Kickboxing Otwock) przez decyzję.